בחירת דלתות נכונה ועיצוב הבית

כאשר אנחנו מגיעים לחלל חדש עבורינו אנחנו רוצים לעצב אותו בצורה האולטימטיבית מבחינת מראה ומבחינת הצרכים שלנו.

רבים מייחסים חשיבות רק לריהוט הנמצא בתוך הבית ולצבעים השולטים בחלל, פעמים רבות אנחנו זונחים את הדבר החשוב ביותר- שמהווה את הכניסה לחלל ויוצר את הרושם הראשוני- דלת הכניסה והדלתות הפנימיות בחלל.

כמובן שמדובר גם על בתים וגם על משרדים וחללים אחרים- דלת הכניסה היא זו שמתחילה את החוויה בכניסה לחלל- אם אנחנו מעצבים את חלל החדר/הבית/המשרד אנחנו צריכים לקחת בחשבון שאם נשאיר את הדלת סטנדרטית אנחנו פוגעים בעיצוב הכללי של החלל.

כאשר אנחנו מעצבים בית כמובן שדלת כניסה גדולה ומרשימה תהיה כניסה מעוצבת לחלל המעוצב.

בחירת דלתות

מעבר לעיצוב הדלתות וצורתן, צריך לחשוב על הגודל המתאים לדלת במקרה הספציפי שלכם וכן צריך לקחת בחשבון מה הצבעים המתאימים לחלל- כמובן שלא צריך להתאים את צבע הדלת לצבע הריהוט אבל צריך לקחת בחשבון התאמה של צורת וצבע הדלת לאווירה הכללית של עיצוב הבית.

(כיוון שאת דלת הכניסה רואים גם מבפנים).

כשאנחנו מדברים על עיצוב פנים אנחנו צריכים לקחת בחשבון את כל החוויה מרגע הכניסה לחלל ועד הרגע של ההתבוננות בו מבפנים, כל הצבעים, הריהוט, צבעי הקירות וצבע וצורת הדלת צריכים להשתלב בהרמוניה בחלל.

דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון הוא דלתות הפנים- עיצוב דלתות הפנים משפיע על עיצוב החלל באופן משמעותי, בדרך כלל נבחר בעיצוב נקי ולא מכביד ובצבעים בהירים- גם זה כמובן לא תמיד, ובהתאמה לצבעים ולריהוט הכללי שנבחר לחלל.

חשוב לשים לב שברגע שמחליפים דלתות פנים- עיצוב נכון ונקי יהיה כשכל הדלתות יהיו זהות זו לזו ותהיה התאמה לדלת באותו סגנון לחדר השירותים.

כשניגשים לבחירת הדלתות צריך לקחת בחשבון מספר פרמטרים:
ראשית, את הצבע והצורה שאנחנו מעוניינים בהם ושיתאימו לנו כמובן- חשוב לבחור בדלת בצבע שלא ימאס לנו במהירות ושנרצה להשאר איתו כמה שיותר זמן.

שנית, עמידות של הדלת- ישנם סוגים שונים של דלתות בעלות ציפויים שונים המקנים להם עמידות בפני חום קיצוני, מים ושטיפות רצפה שבדר"כ בדלתות סטנדרטיות פוגמים בחלק התחתון של הדלתות וגורמים לה לקילופים לא רצויים – במידה ונבחר בדלת עמידה יותר היא תהיה שמישה לנו להרבה יותר שנים וההשקעה תהיה חד פעמית.

על כל פנים, לא חשוב איזה סוג וצורה/צבע של דלת תבחרו חשוב שבמידה ואתם מעצבים את החלל ולוקחים בחשבון כל כך הרבה אלמנטים, לא תזנחו תחום חשוב והוא עיצוב הדלתות.

מאמרים נוספים

סוגי דלתות לבית ולמשרד

כאשר נכנסים לדירה חדשה, נרגשים ומחכים לעצב אותה ולהתאים אותה לאורח וסגנון החיים שלנו, עולות שאלות איזה מהדברים כדאי להשאיר סטנדרטיים מהקבלן ואיזה מהדברים אנחנו